PAKALPOJUMI


- Vēdera dobuma orgānu  ultrasonogrāfija
- Krūts dziedzeru ultrasonogrāfija
- Vairogdziedzera ultrasonogrāfija
- Locītavu, muskuļu, cīpslu, mīksto 
  audu ultrasonogrāfija
- Limfmezglu, virspusēji novietotu 
   veidojumu ultrasonogrāfija
- Pleiras telpu ultrasonogrāfijas
- Radiologa konsultācija


Lūgums iepriekš pierakstīties, zvanot uz šo tālruņa nummuru: 26557818 


Ultrasonogrāfija (US) ir nekaitīga un nesāpīga diagnostiska procedūra, kurā attēlu iegūšanai lieto augstas frekvences viļņus - ultraskaņu. Ultrasonogrāfija ir ātri izdarāms izmeklējums, vidējais procedūras laiks no 15- 30 min.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfijas laikā iespējams izmeklēt aknas, žultspūsli, aizkuņģa dziedzeri, liesu, nieres, lielos asinsvadus un urīnpūsli, ja tas nav iztukšots, kā arī dažos gadījumos atrast palielinātus limfmezglus.
Ar ultrasonogrāfiju iespējams izmeklēt arī virspusēji novietotus orgānus un audus, piemēram, vairogdziedzeri, siekalu dziedzerus, krūts dziedzerus.
Locītavu ultrasonogrāfijas laikā tiek novērtēti mīkstie audi noteiktā dziļumā ap locītavu, muskuļi,cīpslas, locītavas somiņas, sinoviālie apvalki.
Asinsvadu izmeklēšanu ar ultraskaņu sauc par doplerogrāfiju, kuras laikā ar ultrasonogrāfijas iekārtu iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu., Ar doplerogrāfiju var noteikt slimību izraisītas pārmaiņas un asinsvadu funkcionālo stāvokli./ I. Beķeres praksē šī iespēja tiek izmantota kā papildus informācija pielietojot kādu no iepriekš minētajām izmeklējuma metodēm/
Kā sagatavoties izmeklējumiem?

Ja pacients nosūtīts uz krūts dziedzeru, vairogdziedzera, locītavu, u. c. virspusēji novietoto orgānu US izmeklēšanu, tad īpaša sagatavošanās nav nepieciešama.

Ja pacients nosūtīts uz vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfiju, tad uz izmeklējumu viņam jāierodas tukšā dūšā, neēdušam vismaz 4 stundas. Dzert drīkst, izvairīties no gāzētu dzērienu lietošanas pirms izmeklējuma. Drīkst lietot ikdienā nepieciešamos medikamentus.

Kas notiks procedūras laikā?

Pacientam jāapguļas un jāatbrīvo no drēbēm izmeklējamais apvidus. Uz ādas tiek uzziesta speciāla želeja, kas uzlabu ultraskaņas viļņu pārvadi audos. Pa ādu tiek virzīts detektors- instruments, kas izstaro ultraskaņu un uztver no orgāniem atstarotos viļņus.
Ārsts var lūgt pacientam dziļi ievilkt elpu un uz brīdi to aizturēt, kā arī mainīt ķermeņa stāvokli.